Kiekvienam mūsų vienaip ar kitaip yra tekę susidurti su būsto atnaujinimu. Vieniems yra tekę remontą daryti patiems, o kitiems yra tekę klausytis erzinančio kaimynų skleidžiamo triukšmo… Neseniai man teko daryti remontą. Iš asmeninės patirties galiu pasakyti, kad pirmasis remontas yra labai svarbus ir jaudinantis įvykis. Tai – didžiulė atsakomybė ir, galima sakyti, perėjimas į naują suaugusiojo gyvenimo etapą.
Neįmanoma išvengti klaidų užsiimant veikla, kurios gerai neišmanai. Ir nors man atrodė, kad žinau ne mažiau nei bet kuris meistras, nes perskaičiau daugybę patarimų įvairiose svetainėse, vis tiek padariau nemažai klaidų. Viena iš klaidų atrodo gana elementari. Maniau, kad nėra būtina užpildyti tarpą tarp vonios ir sienos, tačiau tai man brangiai kainavo – vos po dvejų metų man teko iš naujo atlikti remontą.
„Nesibaigiantis remontas“ gali skaudžiai atsiliepti net ir turtingiausio žmogaus piniginei. Kad taip nenutiktų, noriu su jumis pasidalinti keliais patarimais, kurie padės jums išvengti skaudžių klaidų.
Tarpas tarp vonios ir sienos
Svarbu užtikrinti kuo didesnį sandarumą visose vonios paviršių jungtyse, kad pro tarpus nepatektų vanduo. Būtent dėl šių tarpų vonioje labiau kaupiasi drėgmė, ir ilgainiui gali atsirasti pelėsis.
Pelėsiai labai greitai plinta, todėl labai svarbu užkirsti kelią jų atsiradimui. Pelėsis labai kenkia bet kurio žmogaus sveikatai, tačiau jis ypač pavojingas vaikams, alergiškiems ir pagyvenusiems žmonėms, kurių imunitetas yra nusilpęs.
Problemos sprendimas
1. Nedidelius tarpus padės pašalinti sandarinimo juosta, kuri tarnaus 1-2 metus. Tai – puikus pasirinkimas, jei ieškote pigių ir nesudėtingų sprendimų. Vis dėlto, įvertinkite tai, kad sandarinimo juosta neužtikrina ilgalaikės hidroizoliacijos, todėl naudinga pagalvoti ir apie tam tikras alternatyvas.
2. Sanitarinis silikoninis sandariklis tinka ir labai nedidelių tarpelių sandarinimui. Silikoninis sandariklis užtikrina patikimesnį ir patvaresnį sandarumą, tačiau jo naudojimas pareikalaus daugiau laiko ir pastangų nei sandarinimo juosta. Naudinga žinoti, kad šiai priemonei džiūstant išsiskiria acto rūgštis, kuri turi gana nemalonų kvapą, todėl panaudojus sandariklį patalpa turi būti gerai išvėdinama.
3. Drėgmei atsparios poliuretano putos yra viena iš paprasčiausių siūlių sandarinimo priemonių. Užtenka tik nuvalyti ir išdžiovinti paviršių, o tuomet putomis patepti tarpą tarp vonios ir sienos. Galiausiai putoms reikės leisti gerai išdžiūti.
Didelis tarpas tarp vonios ir sienos
4. Cemento skiedinys yra efektyviausia priemonė, padedanti užsandarinti didelius tarpus. Žinoma, cemento skiediniu užtaisytas tarpas neatrodys labai estetiškai, todėl ant viršaus vertėtų klijuoti plyteles arba dekoratyvinę juostą.
5. Keramikinis apvadas yra estetiškiausias pasirinkimas. Žinoma, svarbu įvertinti ir tai, kad keramikinio apvado klijavimas pareikalaus nemažai laiko ir pastangų, tačiau rezultatas bus iš tiesų puikus.
Svarbi atmintinė
1. Visi paviršiai turi būti kruopščiai nuvalyti.
2. Prieš dengiant, sieną ir vonią svarbu nuriebalinti, o po valymo – išdžiovinti.
3. Sandarinimui naudojamos cheminės medžiagos gali pakenkti sveikatai, todėl naudokite respiratorių, o baigę darbus būtinai išvėdinkite patalpas.
4. Bet kokia medžiaga, naudojama siūlių sandarinimui, turi būti naudojama nedideliais kiekiais. Už vonios krašto naudojama priemonė neturėtų užeiti daugiau nei 1 cm.
5. Taip pat svarbu įsitikinti, kad sandarinant siūles nelieka tarpų.
Linkime sėkmės!