Dujinės viryklės grotelės nuolat būna nešvarios. Namų šeimininkėms tenka sugaišti daug laiko ir įdėti daug pastangų, kad jas pavyktų nuvalyti. Todėl verta susipažinti su septyniais būdais, kaip profesionaliai, greitai ir lengvai nuvalyti groteles.
Virinimas
Norint išvirinti groteles, reikia paruošti didelį indą ir įpilti drungno vandens. Po to groteles kelioms minutėms reikia panardinti į šį indą.
Po to indą reikia kaitinti ant viryklės, ir čia galioja taisyklė, kad kuo aukštesnė temperatūra, tuo greičiau riebalinės nuosėdos suminkštėja. Kai riebalai suminkštės, juos bus daug lengviau pašalinti.
Garinimas
Šis metodas tinka tiems, kurie namuose turi garų valytuvą. Šis būdas panašus į virinimo metodą, tačiau jam reikia daugiau laiko.
Mintis paprasta – naudoti garų valytuvą, nukreipiant garų srovę į groteles. Šis metodas veiksmingas tik tuo atveju, jei nešvarumai nėra labai dideli. Jei riebalai ant grotelių kaupėsi net kelerius metus, šis metodas pareikalaus daug laiko ir pastangų.
Maistinė soda
Valgomoji soda yra unikalus produktas, kurį galima saugiai naudoti ne tik gaminant maistą. Turite paimti sodos ir vandens, ir sumaišyti ingredientus santykiu 1:2. Turėtų susidaryti pasta, kuria reikia ištepti riebaluotas vietas. Naudojant šį metodą, verta atminti, kad soda yra abrazyvas, todėl ant paviršiaus gali likti nedidelių įbrėžimų.
Garstyčių milteliai
Savo savybėmis jie panašus į geriamąją sodą, tačiau skirtumas tas, kad juos galima naudoti ketaus ir emaliuotoms grotelėms valyti. Garstyčių milteliai sumaišomi su vandeniu santykiu 1:2. Mišinį užtepus, kelioms valandoms reikia palikti ant suteptų vietų. Po to visus likučius reikia kruopščiai nuvalyti ir nuplauti groteles. Garstyčių milteliai savo savybėmis nenusileidžia net brangiausiems chemikalams.
Ūkinis muilas
Net seną suodžių sluoksnį pavyks nuvalyti naudojant ūkinį muilą. Iš tarkuoto skalbiamojo muilo reikia pasigaminti koncentruotą muilo tirpalą. Juo reikia ištepti groteles ir palikti kelioms valandoms. Ūkinis muilas lengvai ištirpina nešvarumus, todėl tolesnis valymo procesas tampa daug greitesnis ir lengvesnis.
Kaitinimas
Tai ekstremalus metodas, kurio veiksmingumas yra labai veiksmingas. Groteles reikia padėti ant atviros ugnies ir palikti, kad jos gerai įkaistų. Tokiu metodu galima pašalinti net seną purvą ir nešvarumus. Didžiausias trūkumas, kad toks deginimo procesas sukelia nemalonų kvapą. Šio metodo nerekomenduojama naudoti patalpose.
Mechaninis valymas
Mechaninis valymas tinka tik ketaus grotelėms. Taip valant galima pažeisti paviršių ir palikti įbrėžimų. Norint naudoti tokį metodą, reikia paimti kietą metalinį šepetį ir pradėti šveisti paviršių. Tai reikalauja daug pastangų ir laiko, tačiau esant dideliam nešvarumų kiekiui kitos išeities gali ir nebūti.