Ar žinote, kada gerti arbatą, kad ji turėtų geriausią poveikį mūsų organizmui? Visiškai nepatartina tai daryti iš karto pabudus!
Daugelis žmonių turi įprotį gerti arbatą tuščiu skrandžiu. Deja, tai nėra geriausia mintis. Viskas dėl to, kad šiame gėrime esantis kofeinas gali dirginti visą virškinimo sistemą, o tai pasireiškia skrandžio spazmais. Lygiai taip pat nepatartina su maistu gerti arbatos. Taip yra todėl, kad kofeinas veiksmingai trukdo įsisavinti tam tikras maiste esančias mineralines medžiagas. Tai ypač būdinga kalbant apie geležį. Kada geriausia gerti arbatą? Iš karto po valgio. Tada šis gėrimas suteiks mums energijos ir sušvelnins galimo persivalgymo padarinius.
Kokią arbatą geriausia gerti ryte?
Žinoma, ryte patartina rinktis arbatą, kurioje yra daugiausia teino, kad galėtumėte greičiau pabusti. Pasirodo, juodoji arbata šiame reitinge visiškai neužima pirmosios vietos. Daugiausia teino yra žaliosiose arbatose. Čia populiariausios yra Gyokuro, Sencha ir Bancha žaliosios arbatos.
Daugeliui žmonių tai gali būti netikėta. Tačiau, iš tikrųjų, kavoje nėra tiek daug kofeino, kaip mums atrodo. Vartotojų fondo atliktas testas parodė, kad puodelis arbatos stimuliuoja labiau nei kava.
Kokias arbatas geriausia gerti dieną?
Čia jau turite labai daug laisvės rinktis. Rinkitės arbatas, kurias mėgstate labiausiai. Kiekvienoje iš jų yra teino, tačiau skirtingomis proporcijomis.
Kokią arbatą gerti prieš miegą?
Norint išvengti problemų norint užmigti, paskutinį puodelį arbatos patartina išgerti likus maždaug 2-3 valandoms iki miego. Jei prieš miegą norėtumėte išgerti ko nors šilto, rinkitės žolelių antpilus. Puikiai tinka raminančio ir atpalaiduojančio poveikio žolelių arbatos. Dažniausiai tai ramunėlės, melisos arba levandos. Taip pat galite nusipirkti specialų žolelių mišinį, į kurį įeina valerijonas, pasiflora ir apynių spurgos.