Šilauogių auginimas išties nėra lengvas darbas. Pradedantieji sodininkai gali padaryti daug klaidų prižiūrėdami šilauogių krūmus, todėl jei norite sulaukti gausaus derliaus, verta žinoti keletą taisyklių. Vandenį, kuriuo laistote šilauoges, derėtų parūgštinti. Atskleisime, kaip tai padaryti, kad jų krūmeliai džiugintų jūsų akis.
Tręšimas ir laistymas lemia sėkmingą sodininkystę. Jei jums įdomu, kaip parūgštinti vandenį, mes jums atskleisime paprastą metodą. Šis paprastas metodas leis jums didžiuotis savo šilauogių sodu.
Šilauogių auginimas
Atminkite, kad prieš pradedant auginti šias uogas derėtų kuo daugiau sužinoti apie jų poreikius. Žinios yra pagrindas, kuris leis išvengti daugelio pradedančiųjų klaidų. Taip sutaupysite laiko, pinigų ir energijos. Šilauogė yra rūgštį mėgstanti uoga. Todėl sodinimui skirtos dirvos pH turi būti nuo 3,8 iki 4,8. Jei nežinote, koks jūsų dirvožemio pH – atlikite testą namuose. Jei dirvožemis nėra pakankamai rūgštus, auginimas taip pat galimas, tačiau šilauogės derės labai silpnai, augalai bus neatsparūs ligoms.
Kodėl šilauogėms netinka vanduo iš čiaupo?
Šių uogų krūmai turi gana negilią šaknų sistemą. Todėl juos reikia dažnai ir intensyviai laistyti. Tačiau yra mažas „bet“. Nerekomenduojama krūmų laistyti vandeniu iš čiaupo. Jis praturtintas kalcio ir magnio jonais – o šie mažina dirvos rūgštingumą. Dėl to augalas sunkiai pasisavina maistines medžiagas, šilauogės prastai vystosi ir nepasižymi uogų gausa. Tad kyla klausimas – kuo laistyti šilauogių krūmus?
Kuo laistyti šilauoges?
Mūsų močiutės visada sakydavo – augalams labiausiai tinka lietaus vanduo! Štai kodėl jos rinkdavo lietaus vandenį į statines ir kibirus, mat norėjo turėti gėlo vandens laistymui. Pasirodo, lietaus vanduo puikiai tinka ir šilauogėms laistyti! Jo pH yra žemesnis nei vandentiekio vandens. Visgi, ne visi turi galimybę surinkti lietaus vandenį. Nesijaudinkite – pasiūlysime jums išeitį. Susipažinkite su mūsų močiučių receptu, kaip parūgštinti vandenį, kuris puikiai tiks ir šilauogėms laistyti.
Kaip parūgštinti vandenį
Jums prireiks citrinos rūgšties. Taip pat galite naudoti parduotuvėje įsigytą amonio sulfatą. Abi priemonės veikia panašiai. Čia yra instrukcija, kaip tai paruošti:
- Paruoškite kibirą arba laistytuvą.
- Pripilkite vandens.
- Įpilkite šaukštą citrinos rūgšties arba amonio sulfato.
- Kruopščiai juos sumaišykite.
- Patikrinkite vandens pH specialiu pH testeriu. Jis turi turėti 5,5.
- Jei reakcija vis dar šarminė – įpilkite šiek tiek rūgšties arba sulfato.
- Pakartokite testą dar kartą.
- Kai vanduo bus paruoštas, juo laistykite krūmus.
Dėmesio! Nepilkite šio vandens ant lapų, o pilkite tiesiai ant šaknų.
Vandens rūgštinimas actu
Šiandien atskleisime dar vieną receptą, kaip paruošti rūgštų vandenį su actu! Tiesiog paimkite 5 šaukštus acto ir sumaišykite su 10 litrų vandens. Šiuo tirpalu laistykite krūmus, vadovaukitės aukščiau pateiktomis taisyklėmis. Laistymas rūgščiu vandeniu garantuos gausų derlių, kuris džiugins jūsų akis ir skonio receptorius!
Kada ir kaip dažnai laistyti?
Norint užtikrinti gausų šilauogių derlių, svarbu ne tik kuo, bet ir kada laistyti. Geriausia šilauoges laistyti anksti ryte arba vėlyvą pavakarę, kai saulė nesuteka tiesiai į krūmus – tai padeda sumažinti vandens išgaravimą ir išvengti šaknų perkaitimo. Karščio metu augalus laistykite dažniau – 2–3 kartus per savaitę, ypač jei dirva smėlinga. Patikrinkite, ar dirvožemis drėgnas įkišę pirštą į gruntą – jei jis sausas daugiau nei 5 cm gylyje, metas laistyti. Nuolatinė dirvos drėgmė, kartu su tinkamu rūgštingumu, padės jūsų krūmams geriau įsišaknyti ir gausiau derėti.
Nuotrauka @Canva

Esu Jovita, viena iš Hitas.lt straipsnių autorių. Jau nuo mažens mėgstu gaminti ir džiaugiuosi, kad mama leido eksperimentuoti virtuvėje. Mėgstamiausi patiekalai, be abejonės, desertai. Taip pat mėgstu „suktis” namuose, tad skaitytojams stengiuosi pateikti ne tik įdomių receptų, bet ir naudingų patarimų namų ruošoje.