Indaplovė taupo laiką ir vandenį, taigi, ir pinigus. Tačiau į ją galima dėti ne viską. Štai keletas patarimų, ko nereikėtų dėti į indaplovę. Kai kurie nerekomenduojami daiktai gali jus nustebinti!
Indaplovės tampa vis labiau populiaresnės. Vis dėlto, visiškai atsisakyti lėkščių ar puodų plovimo rankomis negalima, nes tam tikrų daiktų negalima dėti į indaplovę. Kai kuriais atvejais svarbu nepakenkti indams, o kitais – pats prietaisas gali nukentėti. Pateikiame daiktų sąrašą, kurių negalima plauti indaplovėje.
Ko negalima plauti indaplovėje, kad jos nesugadintumėte?
Daugelis žmonių to nesupranta, tačiau indaplovėje plauti stiklainius yra labai bloga mintis. Vasarą, prieš gamindami konservus, turite iš anksto pasiruošti stiklinius indus. Tikriausiai norėtumėte naudotis indaplove, kad ši užduotis būtų paprastesnė. Deja, jei naudojate įvairių maisto produktų stiklainius arba praėjusių metų konservų stiklainius su etiketėmis, to daryti nereikėtų. Problema yra būtent minėtos etiketės. Plaunant indaplovėje jos gali nusilupti ir įstrigti įvairiuose prietaiso kampeliuose. Dėl to gali būti smarkiai sugadinta įranga. Jei ketinate indaplovėje plauti stiklainius, pirmiausia nuo jų nuimkite visus lipdukus.
Ko dar negalima plauti indaplovėje?
Kaip minėjome, ne visus indus galima plauti indaplovėje. Į indaplovę geriausia nedėti:
- Dubenėlių, lentelių ir mentelių, pagamintų iš medžio – juos gali deformuoti karštas vanduo,
- Ketaus puodų ir keptuvių – ketus sugeria kvapus, todėl išėmus iš indaplovės jie gali turėti ploviklių kvapą,
- Varinių indų – jie gali pakeisti spalvą arba patamsėti,
- Peilių, ypač su plastikinėmis rankenomis, ašmenys gali nusitrinti, o rankena – pakeisti spalvą,
- Krištolo ir rankų darbo stiklo indų – jie yra labai trapūs ir gali suskilinėti arba prarasti blizgesį,
- Neprilimpančių puodų ir keptuvių – jų paviršius gali būti pažeistas,
- Indų su atspausdintais paveikslėliais – jie gali išsitrinti.
Kaip naudoti indaplovę jos nepažeidžiant?
Kad indaplovė veiktų efektyviai ir veiksmingai išplautų indus, reikia nepamiršti kelių dalykų. Visų pirma, prieš dėdami lėkštes į indaplovę, visada išplaukite iš jų visus likučius. Sudėkite jas į joms skirtus skyrius, kad tilptų kuo daugiau, tačiau neperkraukite indaplovės. Įsitikinkite, kad indai tarpusavyje nesiliečia, taip pat neliečia indaplovės sienelių ir neblokuoja plovimo purkštukų judėjimo. Stiklines ir dubenėlius statykite taip, kad jų dugnas būtų pasviręs. Taip pat nepamirškite reguliariai valyti indaplovę. Tai padės prietaisui tarnauti ilgiau.

Esu Jovita, viena iš Hitas.lt straipsnių autorių. Jau nuo mažens mėgstu gaminti ir džiaugiuosi, kad mama leido eksperimentuoti virtuvėje. Mėgstamiausi patiekalai, be abejonės, desertai. Taip pat mėgstu „suktis” namuose, tad skaitytojams stengiuosi pateikti ne tik įdomių receptų, bet ir naudingų patarimų namų ruošoje.