Ketvirtadienis, 1 gegužės, 2025

Naujausi

Nagų deginimo jausmas džiūnant geliniam lakui – ar tai blogas ženklas?

Daugelis moterų, besidžiaugiančių ilgalaikiu manikiūru su geliniu laku, džiūnant šiam geliniam lakui UV arba LED lempoje patiria nemalonų, kartais net aštrų deginimo pojūtį.

Nors dažnai tai laikoma laikinu diskomfortu, specialistai įspėja, kad šis pojūtis gali būti susijęs su svarbiais procesais, veikiančiais nagų sveikatą.

Kodėl džiūnant geliniam lakui jaučiamas deginimas?

Manikiūro meistrė Iram Shelton paaiškina, kad stiprus šilimas ar deginimas džiūnant geliniam lakui dažniausiai pasireiškia naudojant tirštesnius gelinius produktus.

Kai gelis yra veikiamas LED arba UV lempos šviesos, vyksta cheminė reakcija, vadinama polimerizacija. Būtent ši reakcija ir generuoja šilumą.

Kai kuriems žmonėms šis šilumos pojūtis gali būti skausmingas. Ypač dažnai taip nutinka, kai gelio sluoksnis yra per storas.

Tuomet polimerizacijos reakcija vyksta greičiau, o tai lemia greitą šilumos kaupimąsi ir jos perdavimą nago guoliui. Be to, deginimo pojūtį gali sustiprinti neteisingas produkto tepimas ir per ilgas laikymas lempoje.

džiūnant geliniam lakui

Ar deginimas kenkia nagams?

Nors vienkartinis deginimo pojūtis džiūnant geliniam lakui nebūtinai reiškia, kad jūsų nagai yra pažeisti, ekspertė įspėja, kad pasikartojantys stiprūs šilumos šuoliai gali sukelti diskomfortą, nagų jautrumą, o retais atvejais – netgi jų pažeidimus, ypač jei nagai prieš tai buvo per daug nudildyti ar yra nusilpę.

„Jei deginimo pojūtis yra dažnas, būtinai atkreipkite į tai savo manikiūro meistro dėmesį“, – pataria I. Shelton.

Kaip išvengti deginimo džiūnant geliniam lakui?

Yra keletas paprastų būdų, padedančių sumažinti arba visiškai išvengti nemalonaus deginimo pojūčio džiūnant geliniam lakui:

  • Tepkite gelinį laką plonais sluoksniais: kuo storesnis lako sluoksnis, tuo daugiau šilumos išsiskiria polimerizacijos metu. Stenkitės gelinį laką ir bazinį sluoksnį tepti kuo ploniau.
  • Naudokite žemos temperatūros lempos režimą: daugelis šiuolaikinių UV/LED lempų turi specialų žemos temperatūros režimą. Šis režimas palaipsniui didina lempos galią, taip sumažindamas staigaus šilumos išsiskyrimo ir deginimo riziką.
  • Pradėkite džiovinimą ne iš karto pilna galia: įkiškite pirštus į lempą ne iki galo arba tik kelioms sekundėms. Tai leis geliniam lakui pradėti kietėti lėčiau ir palaipsniui, sumažinant šilumos pojūtį. Vėliau galite pilnai išdžiovinti nagus.
  • Naudokite kokybiškas medžiagas: prastos kokybės, pigūs geliniai lakai ar baziniai sluoksniai gali turėti agresyvesnę sudėtį, kuri sustiprina cheminę reakciją ir deginimo pojūtį. Rinkitės patikimų, gerai žinomų prekės ženklų produktus.

Laikydamiesi šių paprastų patarimų, galite mėgautis gražiu ir ilgalaikiu manikiūru be nemalonaus deginimo pojūčio ir išsaugoti savo nagų sveikatą.

Šaltinis: https://www.rbc.ua/

Nuotraukos asociatyvinės © Canva

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Ketvirtadienio įkvepiantis astronominis susitikimas (gegužės 1 d.): ar Jautis ir Avinas gali įveikti savo dangaus iššūkius ir triumfuoti?

🔎 Ar domitės savo kosmine meile? 👀 Palieskite, kad atskleistumėte paslėptas jūsų zodiako suderinamumo tiesas! 💑🌠 Šiais metais jūsų horoskopų dangiškame šokyje jūsų abiejų...

Gyventojų dėmesiui: gegužę padaugės karinės technikos ir orlaivių judėjimo

Lietuvos kariuomenė informuoja, kad visą gegužės mėnesį šalies teritorijoje vyks intensyvios Lietuvos ir NATO sąjungininkų karinės pratybos. Jose dalyvaus apie 8 tūkstančius karių, virš...
---