Šeštadienis, 24 gegužės, 2025

Naujausi

Pagrindinė klaida, kurios kategoriškai negalima daryti esant aknei ir kitiems bėrimams

Daugelis žmonių, bandydami atsikratyti aknės ir bet kokių kitų bėrimų, gali tik pabloginti situaciją. Įvardyta dažniausia klaida prižiūrint problematišką odą.

Kokios klaidos vengti?

Moterys dažniau serga akne suaugusios nei vyrai, o tai paaiškinama reguliariais hormoniniais svyravimais, kuriuos moterys patiria įvairiais savo gyvenimo etapais.

Aknę gali provokuoti menstruacijos ir nėštumas, taip pat tokios būklės kaip policistinių kiaušidžių sindromas.

Tam tikri vaistai, rūkymas, dietos, kuriose gausu produktų, greitai didinančių gliukozės kiekį kraujyje, ir tam tikrų kosmetikos priemonių naudojimas gali būti potencialios aknės suaugusiems priežastys.

Dermatologė atkreipė dėmesį į didelę klaidą, kurią ji pastebi tarp žmonių, bandančių kovoti su akne.

„Didžiausia klaida, kurią matau tarp žmonių, turinčių bėrimų, yra manymas, kad reikia išsausinti odą, norint atsikratyti aknės. Balansas yra viskas, kai kalbama apie jūsų odos barjerą ir atsikratymą šių mažų gumbelių“, – paaiškino ekspertė.

Klaida renkantis priemones

Ji taip pat papasakojo, kad priemonės, kurių sudėtyje yra hipochlorito rūgšties – natūralaus dezinfekanto, žinomo savo priešuždegiminėmis savybėmis, gebėjimu pagreitinti gijimą ir veiksmingumu prieš aknę.

Tiems, kurie ieško odos priežiūros priemonių, verta rinktis purškiklius su hipochlorito rūgštimi.

Esant aknei svarbu neperdažyti odos, nes tai tik pablogins būklę.

Prieš naudojant bet kokias naujas odos priežiūros priemones, visada verta atlikti testą ant nedidelio odos ploto, kad įsitikintumėte, jog jos jums nepakenks.

Tiesiog užtepkite nedidelį kiekį priemonės ant nepastebimos vietos ir palikite 24–48 valandoms, kad pamatytumėte, ar neatsiras kokių nors neigiamų reakcijų.

klaida odai

Kodėl atsiranda aknė?

Aknė atsiranda dėl kelių pagrindinių priežasčių derinio, susijusio su riebalinių liaukų veikla, hormoniniu fonu ir bakterijomis:

  • Per didelis riebalų (sebumo) išsiskyrimas – riebalinės liaukos gamina riebalus, kurie drėkina odą. Kai jo per daug, jis gali užkimšti poras.
  • Odos folikulų (porų) užsikimšimas – suragėjusios odos ląstelės gali susimaišyti su sebumu ir blokuoti poras, sudarydamos komedonus (juodus arba baltus taškelius).
  • Bakterijos – užsikimšusiose porose susidaro palanki aplinka daugintis bakterijoms, kurios sukelia uždegimą.
  • Hormoniniai pokyčiai – ypač androgenai (vyriški hormonai, kurių yra ir moterų) stimuliuoja riebalinių liaukų veiklą. Būtent todėl aknė dažnai atsiranda paauglystėje, prieš menstruacijas arba nėštumo metu.
  • Kiti veiksniai – stresas, kai kurie vaistai, kosmetika, netinkama mityba, dažnas veido lietimas rankomis gali pabloginti odos būklę.

Šaltinis: https://www.rbc.ua/

Nuotraukos asociatyvinės © Canva

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Pusryčiai, kurie mažina vėžio riziką

Tinkamai parinkti pusryčiai gali tapti ne tik energijos šaltiniu visai dienai, bet ir svarbiu veiksniu onkologinių ligų profilaktikoje. Įvardyti produktai, mažinantys vėžio riziką. Ką pusryčiams...

Top 3 salotos su lapiniu kopūstu kale, kurios valo ir suteikia energijos

Lapinis kopūstas kale 2025 metais vėl grįžta į kulinarinės mados viršūnę. Ir tai nenuostabu: ši žaluma turtinga vitaminais, turi sodrų skonį ir puikiai dera...
---