Ar esate kada nors matę, kad kas nors smeigia degtukus į vazoninių augalų žemę ir susimąstėte – kam tai reikalinga? Nors skamba netikėtai, tai paprastas, bet veiksmingas triukas, kuris gali padėti nuo kenkėjų, paskatinti augimą ir net papildyti dirvą naudingomis medžiagomis. Naudojant degtukus kaip natūralią priemonę, galima pagerinti augalų būklę be papildomų trąšų ar chemikalų. Sužinokite, kaip ir kodėl verta pradėti šį nedidelį, bet naudingą ritualą jau šiandien.
Kodėl reikia įsmeigti degtukus į vazone augančio augalo žemę?
Tai daryti galima dėl kelių priežasčių. Galite nustebti, tačiau, kai sužinosite ir išbandysite, greitai tuo įsitikinsite patys!
1. Tai gera kenkėjų atbaidymo priemonė
Jei pastebėjote, kad jūsų mylimi augalai neauga taip, kaip turėtų, tai gali būti dėl įvairių juos užpuolusių kenkėjų. Tokiu atveju, nepaisant kruopštaus tręšimo ir priežiūros, jūsų augalai gali augti ne taip, kaip norėtumėte.
Paimkite 8-10 degtukų ir įkiškite juos į dirvą galvutėmis žemyn, šiek tiek atokiau nuo vazono krašto. Laistykite augalus kaip įprastai. Palikite degtukus dirvoje savaitei ir patikrinkite, ar jų galvutės ištirpusios. Jei taip, išimkite senus degtukų pagaliukus ir pakeiskite juos naujomis. Kartokite šį procesą 3-4 kartus, kol atsikratysite kenkėjų.
2. Degtukai padeda sustiprinti augalų augimą
Degtukuose yra kalio chlorato, fosforo, sieros, šiek tiek magnio ir geležies oksido. Kai kuriose degtukų rūšyse taip pat yra raudonojo fosforo. Jei neturite laiko nuolat tręšti savo augalų, į dirvožemį įmeskite saujelę degtukų ir taip padėsite jiems augti. Degtukuose esantis fosforas padeda sukurti gerą šaknų sistemą. Taip pat puikiai tinka vaisiams, daržovėms ir prieskoninėms žolelėms. Siera ir magnis padeda gaminti chlorofilą, todėl augalų lapai bus žalesni.
Pastaba: ši gudrybė tinka mažiems augalams vazonuose ir gali netikti labai dideliems augalams ir medeliams.
3. Veikia kaip trąšos
Ne visada būna lengva nustatyti, kiek trąšų reikia augalui. Tai galite padaryti saugiai, į kiekvieną vazoną įkišdami po 10-15 degtukų. Laistant augalus, degtukų galvutės ištirpsta – į dirvą palaipsniui patenka fosforas, magnis ir siera, kurie padeda augalams pamažu ir nuolat maitintis. Tai visiškai nepakeis trąšų naudojimo, nes degtukai negali užtikrinti tokio pat didelio maistingumo, tačiau prireikus juos galima periodiškai pakeisti.

Esu Jovita, viena iš Hitas.lt straipsnių autorių. Jau nuo mažens mėgstu gaminti ir džiaugiuosi, kad mama leido eksperimentuoti virtuvėje. Mėgstamiausi patiekalai, be abejonės, desertai. Taip pat mėgstu „suktis” namuose, tad skaitytojams stengiuosi pateikti ne tik įdomių receptų, bet ir naudingų patarimų namų ruošoje.