Ketvirtadienis, 1 gegužės, 2025

Naujausi

Priešuždegiminė arbata, stiprinanti imunitetą ir sauganti kepenis

Saldymedžio arbata – ne tik skanus, bet ir naudingas gėrimas, turintis daug privalumų sveikatai. Saldymedis, arba lakrica, žinomas savo priešuždegiminėmis, antiseptinėmis ir stiprinančiomis savybėmis.

Arbata ir nauda gerklei

Dietologė Dženifer Palian (Jennifer Pallian) teigė, kad saldymedžio šaknis turi priešuždegiminių ir antibakterinių savybių, kurios gali palengvinti gerklės skausmo simptomus.

Paprastai saldymedžio šaknis yra dažnas parduotuvėje pirktų arbatos mišinių, skirtų gerklės skausmui gydyti, ingredientas.

Viskas dėl glicirizino arba glicirizinės rūgšties – junginio, esančio saldymedžio šaknyje.

Kai geriate saldymedžio arbatą, žarnyno bakterijos skaido gliciriziną į įvairius komponentus, kurie padeda užtikrinti augalo priešuždegiminį ir antibakterinį poveikį.

Glicirizinas pasižymi plataus spektro antibakterinėmis savybėmis, nes gali pažeisti bakterijų membranas ir blokuoti fermentus, tai yra baltymus, kurie inicijuoja chemines reakcijas.

Jis taip pat stiprina imuninę sistemą, padėdamas organizmui efektyviau apsivalyti nuo infekcijų.

Kaip ir bet kuri kita arbata, ji gali suteikti papildomo palengvėjimo, nuramindama gerklės sudirginimą.

Be gerklės skausmo malšinimo, ši arbata reguliuoja žarnyno mikrobiomą, taip palaikydama virškinimo sistemos ir imuniteto sveikatą. Taip pat buvo įrodyta, kad ji turi junginių, kurie padeda apsaugoti kepenis.

Koks saldymedžio arbatos skonis?

Glicirizinas yra maždaug 50 kartų saldesnis už cukrų, o tai saldymedžio arbatai suteikia natūralų saldų žemišką skonį. Skonis taip pat primena anyžius arba pankolius, kurie patinka ne visiems.

Norėdami subalansuoti žemiškesnes natas, pabandykite sumaišyti saldymedžio arbatą su mėtomis, imbieru, citrina arba nedideliu kiekiu medaus – visi šie ingredientai turi raminamąjį arba antimikrobinį poveikį.

arbata gerklei

Arbatos trūkumai

Didelio kiekio saldymedžio šaknų arbatos vartojimas gali sukelti tokių problemų kaip hipertenzija (aukštas kraujospūdis) ir hipokalemija (žemas kalio kiekis).

Rizika gali būti didesnė, jei sergate hipertenzija, inkstų liga, širdies liga ar elektrolitų disbalansu, arba jei vartojate tokius vaistus kaip diuretikai ar steroidai.

Be to, nėščiosios turėtų būti atsargios vartodamos saldymedžio arbatą, nes glicirizinas gali neigiamai paveikti vaisiaus augimą ir vystymąsi.

Šaltinis: https://www.rbc.ua/

Nuotraukos asociatyvinės © Canva

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Gyventojų dėmesiui: gegužę padaugės karinės technikos ir orlaivių judėjimo

Lietuvos kariuomenė informuoja, kad visą gegužės mėnesį šalies teritorijoje vyks intensyvios Lietuvos ir NATO sąjungininkų karinės pratybos. Jose dalyvaus apie 8 tūkstančius karių, virš...

Ketvirtadienio Įkvepiantis Horoskopas (Gegužės 1 d.): Nauja Meilės Aušra Laukia Dviejų Zodiako Ženklų!

Jaučiate kosminę energiją ore? Šiandien gali būti lemiamas pokytis! 🌠 Sužinokite, kaip žvaigždės jums išsirikiuoja ir ką turite žinoti, kad maksimaliai išnaudotumėte tai. ♒...
---