Daugelis yra įsitikinę, kad baigiamasis plaukų skalavimas šaltu vandeniu yra blizgesio paslaptis. Bet ar tai tikrai veikia, ar tiesiog dar vienas populiarus mitas? Ar šaltas vanduo iš tiesų padeda?
Šaltas vanduo ir ką apie jį žinome?
Trichologė Julija Dudij papasakojo, kad moksliniai tyrimai apie vandens temperatūros poveikį plauko kutikulės būklei yra riboti ir ne visada vieningi.
„Kai kurie šaltiniai teigia, kad karštas vanduo atveria plauko kutikulę, padarydamas ją labiau pažeidžiamą, o šaltas vanduo padeda uždaryti kutikulę, suteikdamas plaukams glotnumo ir blizgesio.
Tačiau kiti tyrimai nepatvirtina reikšmingo vandens temperatūros poveikio kutikulės būklei“, – pažymėjo ekspertė.
Visų pirma, nepriklausomo mokslinių tyrimų centro „TRI Princeton“ (Naujasis Džersis) chemikų atliktas tyrimas parodė, kad plaukų skalavimas šaltu vandeniu neturi įtakos jų blizgesiui.
Po skalavimo šaltu vandeniu plaukų blizgesys nepadidėjo, o šiltas vanduo davė geresnį rezultatą.
Riebiai galvos odai ir ploniems plaukams šaltas vanduo gali būti naudingas, nes mažina per didelį riebalų išsiskyrimą.
Sausus plaukus svarbu ne tik skalauti šaltu vandeniu, bet ir naudoti drėkinamąsias priemones, nes nepakankamai uždaryta kutikulė gali lemti trapumą.
Garbanoti plaukai, kurie paprastai yra porėtesni, ypač „laimi“ nuo šalto vandens, nes jis padeda sumažinti pūtimąsi.
Svarbu naudoti kokybišką šampūną, kondicionierių ir priežiūros priemones, kurios maitina ir drėkina plaukus.
Kokie būdai padarys plaukus blizgius?
Verta naudoti maitinamąsias kaukes ir kondicionierius su natūraliais aliejais (kokosų, argano, simondsijų). Svarbu sumažinti terminį poveikį plaukams (džiovintuvas, žnyplės).
Subalansuota mityba su pakankamu kiekiu baltymų, riebalų ir vitaminų (ypač biotino ir vitamino E) taip pat vaidina svarbų vaidmenį.
Šaltas vanduo ir jo pasekmės
Apskritai šaltas vanduo nekenkia, tačiau jei jį naudoti nuolat ir be kontrasto su šiltu vandeniu, tai gali sulėtinti kraujotaką odoje, o tai paveiks plaukų augimą.
Taip pat žmonėms, linkusiems į galvos skausmus ar jautrumą žemai temperatūrai, per šaltas vanduo taip pat gali sukelti diskomfortą.
Kaip dažnai plauti plaukus?
Tik nedidelei žmonių grupei reikia kasdien plauti plaukus šampūnu, pavyzdžiui, plonų plaukų savininkams ir tiems, kurie daug sportuoja.
Jei plaukai pastebimai riebaluojasi, galvos oda niežti ar pleiskanoja dėl nešvarumų, tai yra požymiai, kad verta juos plauti.
Sausus arba garbanotus plaukus turintys žmonės gali be problemų juos plauti daug rečiau.
Kai kuriems žmonėms tinka plauti galvą kas antrą dieną arba kas 2-3 dienas. Norint išsaugoti juodus plaukus sveikus, galvą verta plauti kartą per savaitę.
Šaltinis: https://www.rbc.ua/
Nuotraukos asociatyvinės © Canva

Sveiki, esu Kamilė, Hitas.lt straipsnių autorė. Aistra maisto gamybai, namų jaukumui ir asmeninei gerovei mane įkvepia dalintis atradimais – receptais ir patarimais apie meilę sau – su jumis, mieli skaitytojai.