Turkijoje prasidėjo netikėta ir diskusijų sukėlusi sveikatos kampanija – viešojo svėrimo iniciatyva. Gyventojai gatvėse, parkuose ar net prie stadionų gali būti sustabdyti ir pasverti. Jei jų kūno masės indeksas viršija normą, jie siunčiami konsultacijoms pas medikus. Toks viešas svėrimo sprendimas sukėlė aštrias reakcijas socialiniuose tinkluose, kur gyventojai kelia klausimą – ar tai tikrai skatina sveikatą, ar tampa pažeminimu?
Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdoganas pradėjo plataus masto kampaniją prieš nutukimą – dabar šalies gyventojai gali būti viešai pasveriami tiesiog gatvėse. Kaip praneša „Berliner Morgenpost“, visuomenės sveikatos tarnybų darbuotojai stabdo praeivius parkuose, autobusų stotelėse ar prieš futbolo rungtynes ir matuoja jų ūgį bei svorį.
Po matavimų skaičiuojamas kūno masės indeksas (KMI): jei jis yra 25 ar didesnis, žmogus nukreipiamas pas medikus, kad gautų rekomendacijas, kaip sumažinti svorį. Kampanija vykdoma šūkiu „Sužinok savo svorį – gyvenk sveikai“ ir truks iki liepos 10 dienos. Per šį laiką planuojama pasverti apie 10 milijonų šalies gyventojų – tai maždaug aštuntadalis Turkijos populiacijos.
Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos, daugiau nei 30 % turkų turi antsvorio arba kenčia nuo nutukimo – tai beveik dvigubai daugiau nei vidutinis rodiklis Europos Sąjungoje. Pavyzdžiui, Vokietijoje nutukimo lygis siekia apie 19 %.
Nauja priemonė sukėlė kritikos bangą socialiniuose tinkluose. Piliečiai baiminasi, kad svėrimai gali tapti privalomi ir sukelti viešą pažeminimą. Valdžios institucijos kol kas nepatikslino, ar tokie patikrinimai bus savanoriški.
Nuotrauka @Canva

Mane labiausiai domina pasaulis ir visi jame vykstantys įvykiai. Savo straipsniais stengiuosi kiek įmanoma daugiau informuoti visuomenę ir supažindinti skaitytojus su įvairiais šios žemės kampeliais. Mėgstu keliauti, tad mano, kaip redaktorės skiltyje rasite įvairių šalių naujienų.