Sekmadienis, 13 liepos, 2025

Naujausi

Nors Lea yra viena iš nedaugelio šios profesijos moterų, bet ji sparčiai populiarėja

Lea Erlandsen (24 m.) taip didžiuojasi ir džiaugiasi elektrikės profesija, kad savo kasdieniu darbu ir tokiu gyvenimu dalijasi „Instagram“ paskyroje @elektrikerLea. 24 metų moteris tikisi, kad ji galės įkvėpti daugiau merginų imtis darbo įvairiose pramonės šakose, kuriose dominuoja beveik vien tik vyrai.

Lea Erlandsen iš Isfjorden kasdien dirba elektrike įmonėje „Rauma Elektro“. Ten ji turi įvairių iššūkių pilną darbo dieną, kur dirba su mažais ir didesniais projektais. Dauguma jos kolegų yra vyrai, tačiau viskas gali pasikeisti, nes įsivyrauja lyčių pusiausvyra vadinamosiose vyrų dominuojamose profesijose.

„Labai gerai, kad vis daugiau merginų pretenduoja į vadinamąsias vyrų dominuojančias profesijas, reikia įvairesnio lyčių balanso,“ – sakė Lea, sulaukianti daug teigiamų atsiliepimų apie atliekamą darbą – tiek iš savo įmonės, tiek socialiniuose tinkluose.

24 metų moteris neseniai įkūrė savo paskyrą „Instagram“ tinkle @elektrikerLea. Joje galima stebėti jos įdomią darbo dieną.

Ji labiau mėgsta rinktis profesinius iššūkius

Visiškai atsitiktinai ji tapo kvalifikuota elektrike.

Po trejų bendrojo lavinimo metų mokykloje net neįsivaizdavau, ką noriu dabar dirbti. Todėl nusprendžiau palaukti, kol galėsiu įstoti į universitetą. Tačiau vieną penktadienio vakarą su drauge aptarėme, ką naujo galėtume sugalvoti. Iš netikėtumo įstojome į elektriko profesiją ir ėmėme juokauti, kad ketiname tai išbandyti.

Atsitiktinis pokštas greitai virto rimtu gyvenimo iššūkiu, o elektrikės profesijos pažymėjimą Lea atsiėmė jau po aštuonių mėnesių, gerokai anksčiau nei planavo.

Praeitų metų rugpjūčio pradžioje tapo žinomi ateinančių mokslo metų paraiškų teikimo rezultatai, ir čia paaiškėjo, kad į profesinius dalykus pirmaisiais metais padavė daugiau nei pusė, 52 proc. stojančiųjų į statybos ir statybos inžinerijos, elektros ir kompiuterinių technologijų bei technologijų ir pramonės dalykus. Vis dar dominavo vaikinai, tačiau pastaraisiais metais padaugėjo merginų, besikreipiančių dėl šio išsilavinimo. Tais metais merginų, besikreipiančių į minėtas profesijas, buvo rekordiškai daug.

Lea Erlandsen nuomone tai labai gerai, kad tapo labiau visuomenėje priimtina rinktis profesinius dalykus, todėl jau nemažai merginų išdrįsta investuoti save į darbą tokiose profesijose, kuriose dažniausiai dominuoja vyrai.

„Susidariau įspūdį, kad daugelį metų renkantis profesinį dalyką buvo į tai „žiūrima iš aukšto“, o dabar tai tapo vis labiau priimtina ir patrauklu. Taip pat manau, kad korona virusas prisidėjo prie to, kad žmonės suprastų, kokia svarbi yra tokia profesija.

Be to, tapo aiškiau, kad tie, kurie studijuoja profesinius dalykus, dažnai greičiau įsidarbina už tikrai gerą atlyginimą.“

Papildo vienas kitą savo buvimu

Kartu Lea atkreipia dėmesį, kad gera lyčių pusiausvyra darbe padeda sukurti geresnę darbo aplinką, be to, kiekvienas pasižymi skirtingomis savybėmis, teigiamai vienas kitą papildo.

„Teko girdėti, kad nuo tada, kai įstojau mokytis, dėl tokio požiūrio į darbą susikūrė daugiau tvirtų šeimų“, – linksmai nusiteikusi sakė ji.

„Darbo santykiuose visi turime skirtingų privalumų. Esu gana mažo ūgio mergina, o sunkus fizinis darbas man gali būti kiek sunkesnis nei kolegai vyrui. Kita vertus, gali būti ir privalumas būti mažam, kai, pavyzdžiui, tenka dirbti mažose spintose ar ankštose erdvėse, o maži pirštukai gali būti tikras išsigelbėjimas, kai reikia sujungti smulkius laidukus.“

Lea taip pat pabrėžė, kad nereikėtų bijoti prašyti kolegų pagalbos ar patarimo.

„Daugeliu atvejų padedant vieni kitiems, atliekami darbai bus efektyvesni. Jei viską darysite tik patys, rizikuosite gauti prastesnį rezultatą ir gali tekti darbą atlikti iš naujo.“

Svarbūs santykiai jaukiai darbo aplinkai

Vegard Aune, HSE bendrovės „Skydda Norge“ generalinė direktorė mano, kad vis daugiau moterų specialisčių siunčia svarbų ženklą visoms moterims, kurios galvoja apie savo būsimą karjerą.

„Einame teisinga linkme. Įmonėms svarbi įvairovė, kuri užtikrina ir geresnę darbo aplinką, ir didesnį pelningumą,“ – sakė „Skydda Norge“ vadovė.

„Be to, tai padeda sukurti pasitikėjimą ir saugumą darbe bei lemia geresnius sprendimus,“ – pridūrė ji.

Lea teigia, kad su darbdaviu ir kitais vadovais palaiko labai gerus santykius. 24 metų merginai nėra problemų pasikalbėti, jei yra kažkas ne taip, ar dėl to, kuo ji nėra patenkinta. Pasinaudodama visa žiniasklaida, ši meistrė skatina darbdavius ​​dar labiau pasirūpinti savo darbuotojais.

„Žmonės skirtingi, bet visi turime vienodą norą, kad viskas būtų taip, kaip turi būti, kad darbe jaustumėtės saugiai ir patogiai.“

Lea mano, kad vienas geriausių dalykų dirbant elektrike yra vis kitokia darbo diena. Tuo pačiu, nuolat tenka sužinoti ko nors naujo, susitikti su kitais specialistais.

„Įgijau tokių žinių, kokių mokykloje nesužinojau. Kalbėdama su statybininkais ir santechnikais nuolat išmokstu kažko naujo, o tuo pačiu turiu daugiau laisvės kasdieniame darbe būti kūrybiška”.

„Skydda Norge“ įmonės vadovė taip pat tikisi, kad kiekviena mergina gali būti įkvėpimas kitoms merginoms ir vaikinams, kurie domisi tokiomis specialybėmis.

„Nebijokite užduoti klausimų. Daugelis žmonių mielai atsakys į jums rūpimus klausimus. Susisiekite su vietine įmone ar mokykla – daugelis mielai jums atsakys į jums rūpimus klausimus ir patars! Gaukite tai, ko norite, nes svarbu tik tai, kaip esate nusiteikę,“ – užbaigė pokalbį Lea Erlandsen.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Liaudies pastebėjimai, kurie vasarą žada pinigus, sėkmę ir meilę

Vasaros sezonas – veiksmo metas, kai laukiame stebuklo ir naujų teigiamų pokyčių. Liaudies išmintis padės nepraleisti savo laimės. Mūsų protėviai atidžiai stebėjo viską, kas vyksta...

Kaip atvėsinti kambarį be kondicionieriaus: paprasti ir veiksmingi būdai

Vasaros karščiai gali paversti mūsų namus tikra pirtimi, ypač jei neturime oro kondicionieriaus. Tačiau žinodami keletą išmanių triukų, galite žymiai sumažinti kambario temperatūrą. Žurnalas...
---