Kiaulpienės – piktžolės, kurios dažnai auga mūsų soduose. Piktžolių naikinimas rankiniu būdu gali būti labai sudėtingas ir reikalaujantis nemažų pastangų. Maža to, taip išnaikintos piktžolės yra linkusios ataugti. Sužinokite, kaip galima paprasčiau išnaikinti kiaulpienes, nenaudojant jokių cheminių produktų.
Svajojate apie tobulą veją? Pavargote nuo trinkelių plyšiuose augančių piktžolių? Tam yra sprendimas! Jums tereikės naudoti vieną virtuvėje turimą priemonę!
Kaip kovoti su kiaulpienėmis?
Patyrę sodininkai gali pateikti tikrai nemažai rekomendacijų, kaip kovoti su šiomis piktžolėmis. Kaip sakoma: kiek žmonių, tiek nuomonių. Kai kas rekomenduoja nupjovus veją iškasti piktžoles, o po to šiuose plotuose pasėti žolę. Taip pat gali būti rekomenduojama išrauti šias piktžoles prieš joms pražystant. Manoma, kad šis metodas gali padėti išvengti varginančio piktžolių naikinimo, kai jos išplinta po visą sodą. Rekomenduojama tiesiog nupjauti kiaulpienes stiebo apačioje, ir tuomet nušienauti visą sklypą.
Į kovą su kiaulpienėmis pasitelkite… šakutę!
Nors tai skamba gana neįtikėtinai, tačiau šakutė tikrai padeda veiksmingai kovoti su šiomis piktžolėmis. Jei po kiaulpienės šaknimis pakišite šakutę, jums bus nesunku išrauti piktžolę su visomis jos šaknimis. Piktžolės šioje vietoje nebeataugs! Tokiu būdu atsikratyti piktžolių yra tikrai labai paprasta – tereikia įgudusios rankos. Išbandėme šį metodą savo sode, ir likome labai patenkinti rezultatu.
Ką dar galima išbandyti?
Kepimo soda, kurią kiekvienas mūsų turi savo virtuvėje, puikiai tinka ir kiaulpienių naikinimui. Tai – universalus produktas, kuris yra labai pigus. Jei norite atsikratyti piktžolių, tiesiog pabarstykite jas soda! Kepimo sodą galite naudoti ir savo sode, ir ant trinkelių, pro kurias neretai prasiskverbia šios piktžolės. Taip pat kiaulpienes galite užpilti verdančiu vandeniu: tai sustiprins sodos poveikį.
Dar viena veiksminga priemonė – stalo actas. Jo sudėtyje esantis actas gali padėti greitai susidoroti su nepageidaujamomis piktžolėmis. Užpurkškite neskiesto stalo acto tiesiai ant kiaulpienių – rūgštis pažeis augalo ląsteles ir greitai jas nudžiovins. Geriausia tai daryti saulėtą dieną, nes karštis dar labiau sustiprins acto poveikį. Šis metodas itin naudingas mažesniuose plotuose arba tvarkant tarpus tarp trinkelių. Vis dėlto svarbu turėti omenyje, kad actas gali paveikti ir kitas augalų rūšis, todėl naudokite jį atsargiai, tiksliai užpurkšdami ant nepageidaujamų augalų.
Nuotrauka @Freepik

Esu Jovita, viena iš Hitas.lt straipsnių autorių. Jau nuo mažens mėgstu gaminti ir džiaugiuosi, kad mama leido eksperimentuoti virtuvėje. Mėgstamiausi patiekalai, be abejonės, desertai. Taip pat mėgstu „suktis” namuose, tad skaitytojams stengiuosi pateikti ne tik įdomių receptų, bet ir naudingų patarimų namų ruošoje.