Nemalonus kvapas mikrobangų krosnelėje yra viena dažniausių problemų, su kuriomis susiduria namų šeimininkės. Todėl geriau nedelsiant imti kovoti su nemaloniais kvapais, nes nepageidaujamas aromatas gali trukdyti mėgautis maisto gaminimu.
Metodas Nr. 1. Laikykitės naudojimo taisyklių
Jei ruošiant maistą jaučiamas nemalonus kvapas, tai gali būti visiškai normalu.
Tuomet, kai mikrobangų krosnelę imsite naudoti tinkamu režimu, nepageidaujamas kvapas išnyks.
Taip pat, šildant maistą, turėtumėte jį uždengti specialiu dangčiu, kad nesklistų pašaliniai kvapai.
Reguliarus mikrobangų krosnelės išvėdinimas po naudojimo gali padėti išvengti nemalonių kvapų.
Geriausia, jei pašildę maistą mikrobangų krosnelės paviršių nuvalysite drėgnu skudurėliu. Po to 10-15 minučių reikėtų palikti dureles atidarytas.
Metodas Nr. 2. Buitinės chemijos naudojimas
Pagrindinė šio nemalonaus kvapo priežastis – mikrobangų krosnelės viduje likę maisto produktų likučiai. Prieš kovodami su nemaloniu kvapu, turėtumėte gerai išvalyti visą jos paviršių. Kad nepažeistumėte paviršiaus, geriausia nenaudoti abrazyvinių ploviklių. Namų apyvokos valikliai dažniausiai būna kreminiai arba purškiami.
Šie produktai veiksmingai pašalina maisto likučius ir ištekėjusius skysčius.
Kai kurie plovikliai skirti paviršiams dezinfekuoti ir nemaloniems kvapams šalinti.
Vieni populiariausių namų šeimininkių naudojamų ploviklių yra šie:
- „PremiumHouse“. Veiksmingas produktas, kurį galima naudoti ne tik griliui, bet ir mikrobangų krosnelei valyti. Naudodami jį galėsite greitai atsikratyti daugumos dažniausiai pasitaikančių nešvarumų. Reguliarus naudojimas apsaugos nuo užsiteršimo ir įsisenėjusių dėmių.
- „Plex“. Tai populiarus valymo produktas. Jis skirtas mikrobangų krosnelių vidiniam paviršiui valyti. Jį reikia užtepti ant paviršiaus ir palikti kelioms minutėms.
- „TopHouse“. Šis tirpalas veiksmingai kovoja su įsisenėjusiomis dėmėmis ir riebalais. Taip pat galima naudoti ant karštų ir šaltų paviršių. Jis taip pat tinka mikrobangų krosnelėms valyti.
Tai veiksmingiausios cheminės medžiagos, kurių efektyvumas įrodytas.
Metodas Nr. 3. Dezodoruojantys tirpalai
Jei neketinate naudoti cheminių medžiagų, galite pabandyti patys pasigaminti tam tikrą tirpalą. Veiksmingiems tirpalams paruošti reikia naudoti actą arba citrinos sultis. Juos reikia supilti į nedidelį vandens kiekį.
Valymo procesas vyksta tokiu būdu.
Actą reikia sumaišyti su šaltu vandeniu santykiu 1:1.
Gautame skystyje pamirkykite minkštą šluostę ir nuvalykite paviršių.
Palaukite kelias minutes ir pakartokite procedūrą.
Jei planuojate naudoti citriną, prieš tai ją supjaustykite mažais griežinėliais. Tada užpilkite vandeniu ir įdėkite į mikrobangų krosnelę.
Po to mikrobangų krosnelę reikia įjungti visu galimu galingumu.
Kai tirpalas atvės, pamirkykite šluostę ir nuvalykite ja visą vidinį mikrobangų krosnelės paviršių. Kvapui pašalinti taip pat galite naudoti prieskonines žoleles.