Žmogaus gyvenime įpročiai daug ką lemia. Jie daro įtaką dabartinio gyvenimo kokybei ir tam, koks jis bus vėliau.
Labai svarbu, kad kasdieniniai įpročiai būtų naudingi ir suteiktų malonius rezultatus bei teigiamus pokyčius. Žmogus nuo pat gimimo neturi visų jam reikalingų savybių, kurių prireiks gyvenime, todėl jam reikia nuolat dirbti su savimi, keistis ir priprasti prie tam tikro elgesio modelio.
Tačiau nepakaks tik vien noro suformuoti naujus įpročius . Kad juos išsiugdytumėte, turite atlikti keletą veiksmų ir pasinaudoti keliais patarimais.
Pradėkite nuo mažų žingsnelių
Nebus įmanoma iš karto įgyvendinti kažką visa apimančio, negrįžtant vos po kelių dienų prie įprasto elgesio modelio . Turėtumėte judėti mažais žingsneliais, pradėti įgyvendinti vis naują įprotį palaipsniui, įtraukiant į savo gyvenimą.
Jei nedarysite visko iš karto , kas turėtų tapti jūsų gyvenimo rutina, o skirsite nors kelias minutes kasdien, nereikės daug pastangų, kad prie ko nors priprastumėte.
Sumažinkite apimtis
Pradžioje reikia reguliuoti ne tik laiką. Taip pat reikia kontroliuoti savo veiklos kiekį.
Šiuo laikotarpiu sunku neprarasti motyvacijos. Kad taip neatsitiktų, tarp veiksmų būtina daryti pertraukėles. Pavyzdžiui, jei norite padaryti 50 atsispaudimų, galite padalyti atsispaudimų skaičių į keletą serijų po 25 atsispaudimus. Taip galėsite sumažinti nuovargį, bet tuo pat metu nenukrypsite nuo pasirinkto tikslo.
Jei nepavyktų persilaužti
Svarbu nebausti savęs už tai, kad nutraukėte bandymą išsiugdyti naują įprotį. Jei kelias dienas praleidote treniruotę, prie jos kuo skubiau grįžkite.
Tai negrąžins laiko, tačiau padės jums neprarasti savo formos ir jau pasiektų rezultatų.
Būkite kantrūs
Jei nepavyksta to padaryti, galite sulėtinti savo tempą, atsisakant įprasto.
Jums tai pavyks be įtampos pasiekti daug daugiau, nors ir per ilgesnį laiką.
Tokie patarimai padės jums nepastebimai perimti naujus įpročius. Jūsų gyvenimo kokybė dėl to labai pagerės.