Visi žino, kad meluoti yra blogai, tačiau nepamirškite, kad kartais melas yra ne viena iš daugybės galimybių, o vienintelė. Bet kokiu atveju yra situacijų, kai melas jums nepakenks. Bioenergetikos specialistai mums papasakojo, kokios yra šios situacijos.
Karmos dėsniai sako, kad neturėtumėte kenkti kitiems, nebent tam yra rimta priežastis, neturinti savanaudiškų paskatų. Jei jūsų melas nesėja nesantaikos ir nesukelia problemų, jis gali būti priimtinas.
Kai bandote apsaugoti artimą žmogų
Tai labai gera priežastis, dėl kurios galite nesilaikyti melo principų. Niekada nesijauskite blogai meluodami, kad apsaugotumėte giminaitį, kitą svarbų žmogų ar draugą nuo žalos ar pavojaus. Tai niekaip nepakenks jūsų karmai, o kai kuriais atvejais tai netgi gali būti jos būklės pagerėjimo priežastis.
Būna ir tokių nemalonių situacijų, kai tiesa gali labai įžeisti mylimą žmogų. Tarkime, jūsų mylimas žmogus klausia, ar mylėjote ką nors taip stipriai, kaip mylite dabar jį. Jūsų melas čia būtų tinkamas, kad nenuliūdintumėte to, kuris jums šiuo metu labiausiai rūpi.
Apsaugokite save nuo toksiškų žmonių
Yra žmonių, kurie tikrai trukdo mums gyventi. Jie nuolat vargina mus skundais ar kritika, todėl patiriame stresą ir neigiamai elgiamės. Jei kas nors tyčia verčia jus jaustis blogai, nėra nieko gėdingo ar blogo meluoti tam žmogui, kad jis pasitrauktų nuo jūsų arba nebedarytų to, kas jus erzina.
Melas gali būti pateisinamas, kai nutraukiate santykius su toksišku asmeniu, kuris jus alina.
Tiesos siekimas
Tai keistas derinys – meluoti, kad sužinotumėte tiesą. Tačiau taip nutinka. Kartais reikia meluoti vienam iš asmenų, kad kitas asmuo galėtų pasiekti teisingumą. Pavyzdžiui, taip nutinka, kai kas nors apkalba jūsų draugą ar kolegą, o jūs meluojate kitam asmeniui, kad jis nemanytų, jog aplinkybės susiklostė pagal jūsų artimo žmogaus valią. Kitaip tariant, ginate asmenį, kuris dar nėra kaltas, kad jis nebūtų neteisingai apkaltintas. Taip meluodami siekiate teisingumo sau arba kam nors, kas jums rūpi.
Norėdami pralinksminti žmogų
Pavyzdžiui, norite pradžiuginti draugą. Žmogus gali sirgti, bet jūs jam pasakysite komplimentą, pavyzdžiui, „esi labai gražus“ arba „gerai atrodai“. Jūs žinote, kad tai netiesa, tačiau savo žodžiais stiprinate asmens pasitikėjimą savimi, todėl jis iš tikrųjų kitiems atrodo šiek tiek gražesnis. Šiame mele nėra nieko blogo. Svarbiausia, kad nebūtų savanaudiško tikslo.
Kieno nors kito paslapties išsaugojimas
Kartais, norėdami išsaugoti kieno nors paslaptį, turite meluoti apie tai, kad asmuo jums nieko nepasakė. Jei vertinate santykius ir esate pasižadėję niekam neatskleisti paslapties, tuomet galite meluoti, jei tai tikrai tikslinga ir padės jums nesukelti kitam žmogui pavojaus.