Kiekvienas žmogus ne kartą yra girdėjęs neigiamą atsakymą į kokį nors pasiūlymą ar prašymą. Kartais žodį „ne“ ištaria potencialūs klientai, kartais – draugai ir artimieji.
Išgirsti žodį „ne“ dažniausiai yra labai nemalonu, tačiau tikrai įmanoma išmokti į tai reaguoti kiek įmanoma ramiau.
Zodiako ženklai, kurie spalį patirs nelaimes" width="1200" height="628" />
Kai kurie žmonės tiesiog paniškai bijo, kad kitas žmogus jam pasakys „ne“, todėl jie paprasčiausiai neteikia jokių prašymų ar pasiūlymų.
Laimei, šią baimę galima įveikti. Jums tereikia laikytis žemiau pateiktų rekomendacijų.
Žodis „ne“ nereiškia nieko blogo
Net ir tuomet, jei gausite neigiamą atsakymą, nieko baisaus nenutiks. Gyvenimas ir toliau tęsis. Nesijaudinkite, jei išgirsite žodį „ne“.
Žinoma, kartais yra labai svarbu gauti teigiamą atsakymą, tačiau tokiu atveju turite galvoti apie tai, kad ir kitas asmuo nerimauja dėl to, kad jam teko atsakyti.
Tame nėra nieko asmeniško
Kartais neigiamas atsakymas priimamas pernelyg asmeniškai, tačiau taip neturėtų būti.
Kartais neigiamas atsakymas pateikiamas tada, kai kitas žmogus rūpinasi tam tikromis savo problemomis: galbūt jį kankina rūpesčiai namuose, vargina siaubingas galvos skausmas, ir t.t.
Reikėtų atsižvelgti į visus šiuos veiksnius. Gali būti, kad kitomis aplinkybėmis tas pats asmuo būtų pateikęs teigiamą atsakymą.
Viskas daroma siekiant geriausio
Neigiamas atsakymas gali būti suvokiamas įvairiai. Jei žmogus išgirdo „ne“, jis neturėtų panikuoti.
Atsisakymas gali būti suprantamas kaip gyvenimiška pamoka. Tereikia sukaupti jėgas ir judėti į priekį. Jei pavyks savarankiškai išspręsti problemą, tai dar labiau užgrūdins ir kai ko išmokys.
Nenusiteikite blogiausiam scenarijui
Kartais žmonės dar iš anksto pasiruošia nesėkmei. Jie nė neįsivaizduoja, kad jų bandymai gali būti sėkmingi. Jie gali baimintis, kad pašnekovas iš jų tik pasijuoks.
Nepamirškite, kad pesimizmas yra užkrečiamas, tad nieko keisto, kad jūsų pasiūlymai yra priimami nepalankiai.
Bandykite suprasti atsisakymo priežastis
Jei išgirdote neigiamą atsakymą, pasikalbėkite su pašnekovu, ir pabandykite išsiaiškinti tokio pasirinkimo priežastis.
Jei sužinosite, kodėl jūsų pasiūlymas buvo atmestas, ateityje galėsite pakoreguoti savo elgesį. Tikėtina, kad kitą kartą iš pašnekovo pavyks sulaukti teigiamo atsakymo.
Gyvenimas yra žaidimas
Stenkitės į viską nežiūrėti pernelyg rimtai. Nebūkite pernelyg emocingi, ir pabandykite į situaciją pažvelgti iš šalies.
Tai padės objektyviai įvertinti situaciją ir suprasti, kaip elgtis, kad gautumėte teigiamą atsakymą.
Labiau pasitikėkite savimi
Kartais žmonėms atrodo, kad kiti pastebi jų trūkumus, ir kad kiti žmonės iš jų juokiasi. Vis dėlto, dažniausiai tai tėra savimi nepasitikinčių žmonių vaizduotės vaisius.
Vertėtų dirbti su savimi ir pakelti savivertę. Naudinga apsilankyti pas psichologą, labiau rūpintis savo išvaizda ir sveikata (pavyzdžiui, galima pradėti lankyti sporto salę).
Darbas su savimi daro tikrus stebuklus. Jei žmogus užsiima saviugda, jis išmoksta tinkamai reaguoti į pašnekovo elgesį, todėl įgyvendinti savo sumanymus tampa gerokai paprasčiau.