Pastaraisiais mėnesiais sąskaitos už elektrą yra daugelio namų ūkių bėda. Kainos buvo įšaldytos, tačiau tik iki tam tikros ribos, todėl daugelis žmonių domisi, kaip sumažinti energijos suvartojimą, kad jos neviršytų. Tuo tarpu paprasčiausias kelių prietaisų išjungimas per naktį gali būti finansiškai reikšmingas.
Kiekvienas nori užsitikrinti, kad jo namuose per metus suvartojamos energijos kiekis nebūtų labai didelis. Siūlome, kaip tai padaryti per daug nesumažinus buitinių prietaisų naudojimo.
Kaip taupyti elektros energiją?
Energijos suvartojimą namuose galima gerokai sumažinti iš tikrųjų to nejaučiant. Mūsų namuose yra daug prietaisų, kurie daug elektros energijos sunaudoja ir tada, kai jų nenaudojame, pavyzdžiui, naktį. Tiesiog išjunkite juos nuo elektros tinklo, kai einate miegoti, ir vėl įjunkite ryte, kai jų prireiks. Į tokių prietaisų sąrašą reikėtų įtraukti visus prietaisus su šviesos diodais ir ne tik.
Kaip elektros energijos galite sutaupyti naktį?
Dauguma žmonių žino, kad elektros energijos suvartojimą galima sumažinti atjungiant telefono įkroviklį, kai juo nesinaudojate. Tačiau yra didelė grupė prietaisų, kuriuos paliekame įjungtus visą parą, nors mums to nereikia. Naktį daugumos buitinių prietaisų nereikia įjungti į elektros tinklą (išimtis – šaldytuvas, kuriam reikalingas nuolatinis elektros energijos tiekimas). Kai kurie iš jų, nors ir gana nepastebimi, gerokai padidina elektros energijos suvartojimą. Tokie prietaisai yra šie:
- Maršrutizatoriai,
- Mikrobangų krosnelės,
- Spausdintuvai,
- Televizoriai ir kiti prietaisai.
Kaip dar galite kasdien taupyti elektros energiją?
Mūsų išvardytų prietaisų išjungimas iš elektros tinklo naktį – tai tik vienas iš daugelio gudrių būdų, padedančių sumažinti sąskaitas už elektrą. Taip pat galite į savo kasdienę rutiną įtraukti keletą įpročių, kurie padės taupyti energiją.
- Jei jūsų drabužiai nėra labai nešvarūs, sumažinkite skalbimo temperatūrą iki žemiausios įmanomos.
- Arbatinuke virkite tik tiek vandens, kiek reikia.
- Nedėkite karšto maisto į šaldytuvą.
- Stenkitės, kad šaldiklyje būtų kuo mažiau laisvos vietos.
- Gamindami maistą per dažnai neatidarykite orkaitės.
- Maistą gaminkite uždengę dangčiu ir per dažnai nežiūrėkite į puodus.
- Šaldytuvą atitirpinkite, kai ledo sluoksnis viršija 1 cm.
- Skalbimo mašiną ir indaplovę įjunkite tik tada, kai jos visiškai užpildytos.