Kiekvienas mūsų žino efektyvių skalbimo būdų. Žinome, kad tamsių drabužių negalima skalbti su šviesiais, perskaitome drabužių skalbimo rekomendacijas, pasirenkame tinkamas skalbimo priemones, ir t.t. Dažniausiai renkamės 40 laipsnių Celsijaus vandens temperatūrą, nes ji yra saugi daugumai audinių. Vis dėlto, naudinga žinoti, kad drabužių skalbimas šaltame vandenyje yra kur kas palankesnis sprendimas.
Nuolat kalbama apie tai, kad karštas vanduo padeda efektyviau pašalinti dėmes, bet ar tikrai? Jei drabužiai yra labai sutepti, tuomet taip, tačiau kas kita, jei tiesiog periodiškai skalbiame rūbus. Tokiu atveju visiškai pakanka rinktis šaltą vandenį. Maža to, skalbdami drabužius šaltame vandenyje galime sutaupyti daug pinigų.
Ar galima skalbti drabužius šaltame vandenyje?
Žinoma, kad taip, ir toks pasirinkimas yra iš tiesų palankus. Skalbimo mašina sunaudoja maždaug 90% energijos vien tik vandeniui pašildyti – jei to nedarysime, naudojimasis skalbykle taps gerokai pigesnis.
Kokius drabužius galima skalbti žemoje temperatūroje?
Be jokios abejonės, skalbimas šaltame vandenyje yra naudingas ir drabužiams, nes jie nesusitraukia ir neišblunka. Karštą vandenį geriausia naudoti tik tada, kai skalbiami vaikiški drabužiai, sergančių žmonių drabužiai ir patalynė, ir t.t. Šaltame vandenyje gali būti skalbiami šie drabužiai:
- Spalvoti rūbai;
- Gležno audinio drabužiai;
- Vilnoniai rūbai;
- Mažai sutepti drabužiai;
- Drabužiai, sutepti kava, krauju ar vynu: tokios dėmės yra kur kas paprasčiau pašalinamos šaltame vandenyje.
Jei drabužius skalbsite šaltame vandenyje, į skalbimo miltelius įberkite ir šaukštą cukraus. Poveikis bus stulbinantis!