Antradienis, 6 gegužės, 2025

Naujausi

Laiko trūkumas: kaip nesijausti kaltam prieš artimuosius?

Kiekvienas mūsų nori susikurti laimingą ir patogų gyvenimą. Vis dėlto, gana dažnai tai pareikalauja nemažai laiko, ir anksčiau ar vėliau artimieji gali pradėti skųstis dėmesio stoka. Būtent todėl laiko trūkumas gali sukelti kaltės jausmą.

Psichologai teigia, kad labai svarbu tinkamai elgtis su tais žmonėmis, kurie yra linkę jums priekaištauti, nes priešingu atveju gali nukentėti jūsų emocinė savijauta. Taigi, pasinaudokite žemiau pateiktais patarimais ir sukurkite tinkamą elgesio strategiją.

Nubrėžkite asmenines ribas

Daug dirbantiems žmonėms dažnai primenama, kad jie neturi asmeninio gyvenimo, ir kad jie per mažai laiko praleidžia su savo artimaisiais. Žinoma, tokios kalbos visada erzina ar net siutina. Tokias kalbas turite nuslopinti: tą reikia padaryti mandagiai, bet tvirtai. Galite pasakyti, kad laikas keisti temą, nes jums tokios kalbos nėra malonios. Jei tai nepadės, galite pakartoti antrą kartą. Deja, trečią kartą nebebus ką pasakyti, todėl gali tekti paprasčiausiai nutraukti ryšius su nemandagiais žmonėmis.

Išjunkite garsą telefone

Jei nenorite klausytis nuolatinių priekaištų, galite tiesiog išjungti garsą telefone. Atsiliepkite tik į tų žmonių skambučius, su kuriais kalbėti jums yra malonu. Tai padės jums užsiimti savais reikalais ir nesijaudinti dėl priekaištų. Jūs neturite jaustis kaltas, kad neturite pakankamai laiko.

Pažvelkite į save iš šono

Žmogus turėtų suprasti, kodėl jis taip sunkiai dirba. Galbūt jam patinka tai, ką jis daro, arba jis turi tikslą užsidirbti pinigų tam tikriems svarbiems dalykams. Jei jis supras, kodėl taip sunkiai dirba, jis nebebus lengvai pažeidžiamas, ir nesisielos dėl netaktiškų pastabų.

Šios rekomendacijos padės žmogui išlikti ramiam ir nesivelti į konfliktus.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---