Ketvirtadienis, 1 gegužės, 2025

Naujausi

Prispauskite liežuvio galiuką prie gomurio ir kvėpuokite — patirsite nuostabų pojūtį

Tai tikrai veikia!

Miego trūkumas yra rimta problema, nes jis veikia visas žmogaus gyvenimo sritis. Kai reguliariai neišsimiegame, padidėja nutukimo rizika, sulėtėja smegenų veikla, nusilpsta imuninė sistema.

Daugeliui žmonių nepavyksta normalizuoti savo miego: net jei teisingai planuojate dieną ir laiku einate miegoti, toli gražu ne visada įmanoma iškart užmigti. Ypač jei praleidote įtemptą dieną, jei jūs labai jaudinatės dėl darbo, pinigų ar šeimos … Tokiais atvejais, kai kūnas ir galva kategoriškai atsisako atsipalaiduoti ir užmigti, šią problemą galite išspręsti paprasta kvėpavimo technika.

Ji vadinama „4-7-8“.

Pirmiausia palieskite liežuvio galiuku gomurį (ir visą laiką jį taip laikykite). Tada iškvėpkite, visiškai ištuštindami plaučius.

Užsičiaupkite ir įkvėpkite per nosį  skaičiuodami iki 4 . Sulaikykite kvėpavimą kol suskaičiuosite iki 7 ir tada stipriai iškvėpkite per burną skaičiuodami  iki 8 (iškvėpdami turėtumėte šiek tiek švilpti). Pakartokite keturis kartus.

Darykite tai kiekvieną kartą, kai einate miegoti. Po dviejų trijų mėnesių reguliarių užsiėmimų fiziologijoje įvyksta reikšmingų pokyčių: sumažėja širdies ritmas, sumažėja kraujospūdis ir pagerėja virškinimas.

Kiti patarimai ir gudrybės

— Turėkite miego žurnalą. Užrašykite, kiek kofeino išgeriate per dieną (ir kada), kiek sportuojate, ką valgote, eidami miegoti ir pabudę. Galbūt galėsite nustatyti tarpusavio ryšius (pvz., per daug kofeino prieš miegą) ir juos ištaisyti.

— Sumažinkite kambario temperatūrą. Daugelis žmonių vėsiomis sąlygomis užmiega greičiau.

— Jei negalite užmigti, atsikelkite ir kelias minutes pajudėkite. Tačiau atsisakykite televizoriaus ir telefono: ryškūs ekranai prieš akis dar ilgai neleis jums užmigti.

— Įjunkite tylią muziką. Muzika turėtų būti lėta ir tyli. Jei valandą prieš miegą paklausysite klasikinės muzikos, jums bus lengviau užmigti.

atkreipkite dėmesį: jei chroniškai trūksta miego, turėtumėte kreiptis į savo gydytoją, nes tai gali būti rimtos ligos simptomas.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Produktai padidina pastojimo tikimybę: ką valgyti, kad pastotumėte natūraliai

Ką valgyti, norint padidinti pastojimo tikimybę, yra vienas aktyviausių klausimų forumuose ir porų, svajojančių apie vaiką, pokalbiuose. Pasirodo, mityba turi didelę reikšmę. Nepakeičiamas elementas sveikam...

Aštraus maisto nauda ir žala? Kas iš tikrųjų vyksta su organizmu

Aitriai padažai ir aitriosios paprikos jau seniai tapo neatsiejama daugelio kulinarinių receptų dalimi. Vieni neįsivaizduoja gyvenimo be pikantiško skonio, kiti – vengia aštraus maisto....
---