Penktadienis, 23 gegužės, 2025

Naujausi

Sveikatos ir ilgaamžiškumo paslaptys: kodėl naudinga valgyti varškę?

Yra daug sveikų pieno produktų rūšių. Tai – jogurtas, šviežias pienas, grietinė, išrūgos, ir, žinoma, varškė. Pastarasis pieno produktas yra vienas populiariausių: daugybė žmonių yra pratę jį vartoti kone kasdien. Varškė yra nepakeičiamas sveikos visavertės mitybos komponentas, nes joje yra daug naudingų medžiagų, kurios buvo nustatytos dar žiloje senovėje. Varškė yra gaunama fermentuojant pieną. Šio proceso metu susidaro pieno rūgšties bakterijos ir išskiriamos išrūgos. Varškė, kaip ir bet kuris kitas pieno produktas, skirstomas į kelias rūšis. Renkantis varškę visada svarbu atsižvelgti į šio produkto riebumą. Riebioje varškėje yra  18% riebalų, vidutinio riebumo varškėje – ne daugiau kaip 9%, o liesoje – 8% ar mažiau.

Varškės sudėtis

Tradicinės varškės sudėtis: iki 18% riebalų, 15-17% baltymų, 2-3% pieno cukraus, taip pat varškėje yra fosforo, kalcio, magnio ir geležies.

Pagrindinis produkto privalumas – didelis baltymų kiekis. Dėl kazeino koaguliacijos šie baltymai yra labai lengvai virškinami.

Šiuose baltymuose yra nepakeičiamų aminorūgščių – cholino ir metionino, kurie gali visiškai pakeisti bet kuriuos kitus gyvūninius baltymus. Dėl šios priežasties varškę gali vartoti įvairaus amžiaus žmonės.

Kitas šio maisto produkto privalumas yra tai, kad jame esantis fosforas ir kalcis prisideda prie skeleto sistemos formavimosi.

Būtent todėl varškę vertėtų įtraukti į kiekvieno vaiko mitybos racioną. Taip pat varškė yra labai naudinga sportininkams, kurių mityboje turi būti pakankamas baltymų kiekis.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Šį kerintį penktadienį (gegužės 23 d.), dangiškas ženklas žėri antgamtine trauka, tuo tarpu daugybė kitų audžia savo mistinius kerus!

📜 Jūsų laukia žavinga žinutė iš kosmoso! 🌟 Jaučiatės smalsūs? Paspauskite žemiau ir sužinokite, ką žvaigždės jums parašė!✨👇 ♒ VandenisEi, Vandenis, tavo novatoriška dvasia...

Kaip atsikratyti sodo kenkėjų: kurklių, šliužų, sraigių, auslindų ir kitų – veiksmingi ir paprasti būdai

Sodo kenkėjų sezonas jau prasidėjo, ir daugelis daržininkų susiduria su nemaloniomis problemomis. Kurkliai rausia žemę ir naikina šakneles, šliužai ir sraigės apgraužia salotas bei...
---