Geltona juostelė ant augalų sode visai nėra dekoratyvinė. Daugelis sodininkų ją kabina norėdami apsaugoti savo pasėlius nuo kenkėjų. Tai pigus, ekologiškas ir veiksmingas būdas apsisaugoti nuo amarų!
Amarai puola daugelį sodo augalų – ir gėles, ir daržoves. Šie nedideli vabzdžiai yra labai gyvybingi. Per vieną sezoną iš jų kiaušinėlių gali išsiristi nuo kelių iki keliolikos kartų. Kenkėjai išsirita pavasarį ir maitinasi daugiausia vasaros pabaigoje ir rudenį.
Kodėl amarai yra pavojingi?
Amarai išskiria lipnų sekretą, dėl kurio ant daigų pradeda atsirasti pelėsis. Jie taip pat perneša virusus. Be to, jie pažeidžia augalų lapus, siurbdami iš jų sultis. Dėl to gėlės ir daržovės nustoja augti. Jos taip pat neaugina naujų lapų ar ūglių. Amarų užkrėstus augalus lengva atpažinti. Pirmasis šių kenkėjų maitinimosi požymis – šviesesnė lapų spalva.
Geltonos spalvos juostelė sode padės apsisaugoti nuo amarų
Vis daugiau sodininkų nori prižiūrėti savo augalus taip, kad tai nekenktų aplinkai. Todėl labai išpopuliarėjo ekologiški kenkėjų kontrolės metodai. Paprastas būdas kovoti su amarais – pakabinti geltoną juostelę ant augalų, kuriems jie kelia grėsmę. Skirtingai nei raudona juostelė, kuri turėtų apsaugoti nuo gėlių užkrėtimo, geltonos medžiagos juostelė turi patikrintą poveikį. Juk šiuo atveju svarbiausia yra spalva!
Kodėl sode naudojama geltona juostelė?
Natūralus amarų priešas yra boružėlės. Jei jos pasirodo netoliese, šie kenkėjai greitai išnyksta. Taip yra todėl, kad kiekviena boružėlė per dieną gali suėsti iki 100 nuodingųjų vabzdžių. Norėdami pasikviesti į pagalbą raudonsparnius sąjungininkus, tiesiog užriškite geltoną kaspiną ant augalų stiebų. Būtent ši spalva puikiai privilioja boružėles. Svarbu tai, kad šį metodą galima naudoti tiek ant augalų, kuriems gresia amarų antpuolis, tiek ant tų, ant kurių kenkėjai jau maitinasi.
Išbandyti amarų naikinimo būdai – purškimas valgomąja soda. Šiais kenkėjais užpultiems pomidorams taip pat tinka dilgėlių trąšos. Tačiau šių ir kitų naminių preparatų, skirtų sodo augalus puolantiems kenkėjams naikinti, gamyba reikalauja šiek tiek daugiau darbo nei geltonos juostelės užrišimas sode.
Ką dar verta žinoti kovojant su amarais?
Be geltonų juostelių naudojimo, labai svarbu reguliariai apžiūrėti augalus – kuo anksčiau pastebėsite pirmuosius amarų požymius, tuo lengviau bus jų atsikratyti. Taip pat verta sodinti šalia daržovių tam tikras augalų rūšis, kurios natūraliai atbaido kenkėjus. Pavyzdžiui, česnakai, bazilikai, levandos ar medetkos ne tik puošia sodą, bet ir pasižymi vabzdžius atbaidančiomis savybėmis. Sodininkai taip pat rekomenduoja kuo labiau skatinti natūralios sodo ekosistemos pusiausvyrą – palankios sąlygos vabzdžiams plėšrūnams (pavyzdžiui, boružėlėms ar smulkiosioms širšėms) padeda sumažinti amarų populiaciją natūraliai, nenaudojant cheminių purškalų.

Tikiu astrologija ir tikiu, kad dalis gyvenimo mums nulemtas. Savo straipsniuose dalinuosi įdomia ir šiek tiek mistiška informacija apie zodiako ženklus, jų suderinamumą bei žmones ir jų gyvenimus. Tikiu, kad kiekvienas nusipelnėme būti laimingas, tad pastebėkime visatos siunčiamus ženklus.